Etnopapuošalai - Baltiška Juvelyrika

APIE MUS

GALERIJA

LIEJIMAS

KONTAKTAI

Sveiki atvykę!

Esame trys amatininkai, užsiimantys Baltiška juvelyrika. Liejame senovinių archeologinių radinių kopijas, bei patys kuriame interpretacijas tradicinės juvelyrikos tema. Mūsų darbai yra sertifikuoti tautinio paveldo produkto sertifikatu ir atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų sertifikavimo reikalavimus.

Taip pat rekonstruojam archaišką žalvario, bronzos ir sidabro liejimą. Mus įkvėpę archeologiniai radiniai rasti Lietuvos, keletas Latvijos ir Lenkijos teritorijose, bet visi jie priklauso Baltų gentims. Originali papuošalų ornamentika, turinti savo simbolinę ir sakralią prasmę, kartais varijuoja mūsų darbuose, bet visada lieka tradicinio senosios juvelyrikos ornamentavimo rėmuose. Mūsų protėvių papuošalai turėjo ne tik estetinę, bet ir simbolinę, apsauginę, bei praktinę prasmę, pvz. sagės naudotos ne dėl grožio, o vietoje sagų, susegti drabužiams.

Mūsų amžiuje senąja juvelyrika žavimasi ne dėl jos praktinės reikšmės. Prieš tūkstantmečius nešioti papuošalai pakeri savo santūriomis, bet kartu ir puošniomis formomis, turtinga ir paslaptinga ornamentų bei simbolių kalba, stilistiniu ir kompoziciniu išbaigtumu, kuriam prilygti gali tik retas šiuolaikinis juvelyrikos kūrinys. Mūsų senolių papuošalai ir dabar prabyla į mus tais pačiais amžinais ir universaliais ženklais. Šiuolaikiniame kontekste pats senovinis papuošalas jau tampa tarsi simboliu, reiškiančiu pagarbą mūsų praeičiai, istorijai ir kultūrai. Didžiuojamės, kad turim tokį puošnų juvelyrikos paveldą, ir galim pasigirti- jis mūsų, savas.